Ravensburger - Dragon's Library 3000pc Jigsaw Puzzle
Challenge your puzzling skills with Ravensburger Puzzles
Notify me when back in stock
Enter a realm of imagination and mystery with the Ravensburger Dragon’s Library Puzzle. This extraordinary 3000‑piece design reveals a breathtaking fantasy library watched over by majestic dragons amid ancient tomes and glowing lanterns. Perfect for dedicated puzzlers, it offers hours of immersive entertainment filled with intricate detail, fantasy charm, and artistic wonder.
Finished Puzzle Size: 121 x 80 cm
Box Size: 43 x 30 x 6 cm
As the world's leading producer of jigsaw puzzles, Ravensburger has been around for more than 120 years producing award-winning jigsaw puzzles of the highest quality standards. The Ravensburger range includes jigsaw puzzles for children from 18 months old all the way up to adults with images and themes that suit all kinds of interests. Along with their range of regular jigsaw puzzles, Ravensburger also specialise in 3D puzzles, Puzzleballs and a number of fun, educational games for both children and adults.
(RB01418-8)
| SKU | RB01418-8 |
| Barcode # | 4005555014188 |
| Brand | Ravensburger |
| Shipping Weight | 1.7500kg |
| Shipping Width | 0.350m |
| Shipping Height | 0.070m |
| Shipping Length | 0.450m |
| Shipping Cubic | 0.011025000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Rainbow Fun (Playrain Pty Ltd) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
You May Also Like
More From This Category
More info