Ravensburger A Woodland Christmas 2000pc Jigsaw Puzzle
Indulge in a stunning jigsaw puzzle over the holidays
Notify me when back in stock
Enjoy extended entertainment and a challenging experience with Ravensburger’s Christmas in the Woods puzzle. This 2000-piece puzzle offers vivid, detailed artwork capturing a charming winter woodland scene, perfect for advanced puzzlers who enjoy immersive leisure activities. Crafted with Ravensburger’s high standards, it promises precision fit, durability, and a glare-free finish.
Materials: High quality premium grade laser cut cardboard pieces to minimise puzzle dust
Finished Puzzle Size: 98cm x 75cm
As the world's leading producer of jigsaw puzzles, Ravensburger has been around for more than 120 years producing award-winning jigsaw puzzles of the highest quality standards. The Ravensburger range includes jigsaw puzzles for children from 18 months old all the way up to adults with images and themes that suit all kinds of interests. Along with their range of regular jigsaw puzzles, Ravensburger also specialise in 3D puzzles, Puzzleballs and a number of fun, educational games for both children and adults.
(RB01417-1)
| SKU | RB01417-1 |
| Barcode # | 4005555014171 |
| Brand | Ravensburger |
| Shipping Weight | 1.4600kg |
| Shipping Width | 0.430m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.007740000m3 |
| Assembled Length | 0.750m |
| Assembled Width | 0.980m |
Be The First To Review This Product!
Help other Rainbow Fun (Playrain Pty Ltd) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
You May Also Like
More From This Category
More info