Playmobil - Duo Pack Pirates
A spirited pirate & soldier duo for imaginative play!
Notify me when back in stock
Tension rises as these swashbuckling foes ready their weapons and prepare for the next bold adventure on the high seas. With hats, blades, and a fluttering pirate flag, every duel becomes a tale of daring bravery and unpredictable twists. This action-packed PLAYMOBIL DuoPack brings spirited pirate play to life, perfect for expanding any crew.
Add these fearless rogues to your PLAYMOBIL Pirate world and set sail for endless imaginative battles and treasure-hunting escapades!
Imaginative Play - Fine Motor Skills - Hand-eye Coordination
Suitable for Ages: 4 yrs+
Both parents and educators recognize PLAYMOBIL® award-winning toys as a benchmark for high-value, exceptional quality play products. PLAYMOBIL®’s unique play principle stimulates imagination and creativity and thus promotes early childhood development. With PLAYMOBIL® children can not only slip into many different roles, but also recreate and experience the world in miniature. The creative people at PLAYMOBIL® are constantly developing new ideas and product enhancements that will bring long-lasting fun to children everywhere. PLAYMOBIL® are committed to producing premium quality toys that are safe for kids by fulfilling national and international safety requirements.
(PMB72024)
| SKU | PMB72024 |
| Barcode # | 4008789720245 |
| Brand | Playmobil |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Shipping Cubic | 0.001530000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Rainbow Fun (Playrain Pty Ltd) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
We Also Recommend
More From This Category
More info