Playmobil City Action - Police Helicopter with Radar Function
Stimulate the imagination have fun with Playmobil toys!
Notify me when back in stock
With a sharp turn, the officer positions the helicopter for action, activating the side-mounted cannons to help halt the escape. Projectiles are loaded and ready, adding an extra burst of excitement to every mission in the PLAYMOBIL world. From high above the city, every detail of the chase comes to life as imagination takes flight.
This dynamic playset brings thrilling police adventures to the skies, making it a standout addition to any PLAYMOBIL collection.
Ages: 4+ years
Both parents and educators recognize PLAYMOBIL® award-winning toys as a benchmark for high-value, exceptional quality play products. PLAYMOBIL®’s unique play principle stimulates imagination and creativity and thus promotes early childhood development. With PLAYMOBIL® children can not only slip into many different roles, but also recreate and experience the world in miniature. The creative people at PLAYMOBIL® are constantly developing new ideas and product enhancements that will bring long-lasting fun to children everywhere. PLAYMOBIL® are committed to producing premium quality toys that are safe for kids by fulfilling national and international safety requirements.
(PMB72080)
| SKU | PMB72080 |
| Barcode # | 4008789720801 |
| Brand | Playmobil |
| Shipping Weight | 0.2150kg |
| Shipping Width | 0.210m |
| Shipping Height | 0.090m |
| Shipping Length | 0.210m |
| Shipping Cubic | 0.003969000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Rainbow Fun (Playrain Pty Ltd) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
You May Also Like
More From This Category
More info