Playmobil City Action - Motorcycle Chase
Stimulate the imagination have fun with Playmobil toys!
Notify me when back in stock
The chase speeds through the city as the determined officer closes in on the crafty thief. Will
the stolen handbag be recovered in time? The motorcycle’s fold-out kickstand keeps it steady during quick stops, while the figure’s interchangeable head adds extra drama to every twist of the story. This exciting PLAYMOBIL playset includes two figures, a removable crowbar with holder, and plenty of gear for action-packed play.
Create bold new scenes and thrilling adventures with PLAYMOBIL!
Ages: 4 years+
Both parents and educators recognize PLAYMOBIL® award-winning toys as a benchmark for high-value, exceptional quality play products. PLAYMOBIL®’s unique play principle stimulates imagination and creativity and thus promotes early childhood development. With PLAYMOBIL® children can not only slip into many different roles, but also recreate and experience the world in miniature. The creative people at PLAYMOBIL® are constantly developing new ideas and product enhancements that will bring long-lasting fun to children everywhere. PLAYMOBIL® are committed to producing premium quality toys that are safe for kids by fulfilling national and international safety requirements.
(PMB72079)
| SKU | PMB72079 |
| Barcode # | 4008789720795 |
| Brand | Playmobil |
| Shipping Weight | 0.1350kg |
| Shipping Width | 0.170m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Shipping Cubic | 0.001734000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Rainbow Fun (Playrain Pty Ltd) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
We Also Recommend
More From This Category
More info